Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadka

Data publikacji 30.05.2022

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Ty też masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy. Udowodniła to mieszkanka powiatu strzeleckiego, która zauważyła pojazd, jadący całą szerokością jezdni. Dzięki jej wzorowej reakcji, 40-letni kierowca volkswagena został zatrzymany. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 3 promile w jego organizmie.

Kilka dni temu, w Strzelcach Opolskich funkcjonariusz ruchu drogowego zauważył w okolicy jednego ze skrzyżowań kobietę, która rozmawiała przez telefon prowadząc samochód. Podczas kontroli okazało się, że kierująca dzwoniła pod numer alarmowy 112 by zgłosić, że przed chwilą zauważyła pojazd, który poruszał się cała szerokością jezdni. Kobieta podała policjantowi szczegóły zdarzenia.

Już po chwili policjant ujawnił wskazany przez kierującą pojazd. Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 40-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Dzięki wzorowej reakcji świadka kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętaj, Ty też masz wpływ na bezpieczeństwo w Twojej okolicy. Jeśli widzisz jakieś niebezpieczeństwo na drodze, nie bądź obojętny, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Od Twojej reakcji może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Powrót na górę strony