Kolejna odsłona kampanii „Przyhamuj- Życie przed Tobą!” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna odsłona kampanii „Przyhamuj- Życie przed Tobą!”

Data publikacji 24.04.2017

W Głubczycach odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach IV edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą!”. Policjanci przekazali młodym ludziom między innymi informacje dotyczące zagrożeń związanych z agresją na drogach oraz lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

„Przyhamuj-Życie przed Tobą!” to hasło kampanii edukacyjnej, której partnerami są Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu oraz Polski Związek Motorowy w Opolu. Kolejne spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Głubczycach. Wzięli w nim udział podinsp. Maciej Milewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego głubczyckiej komendy Krzysztof Fiszer, Opolski Wicekurator Oświaty Artur Zapała, przedstawiciel Związku Motorowego w Opolu Wojciech Kluk oraz egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu Marcin Żurek.

Tematy poruszane na spotkaniu dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze. Podinsp. Maciej Milewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu uwrażliwiał na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym. Mówił także o zagrożeniach wynikających z łamania przepisów prawa drogowego oraz kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Wszystko po to, by wykształcić pożądane postawy na niewłaściwe, agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców.

Przedstawiciel Związku Motorowego przybliżył młodzieży złote zasady Międzynarodowej Federacji Samochodowej „Chcę być bezpieczny”, a egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego omówił zagadnienia z zakresu technik kierowania samochodem i ich wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

  • policjanci prowadzą pogadankę