Aktualności

Karambol na DK-11 w Starym Oleśnie. Policjanci wyjaśniają okoliczności

Data publikacji 26.05.2022

Ponad 3 godziny ruch na krajowej „jedenastce” w Starym Oleśnie był zablokowany po zderzeniu dwóch ciężarówek i czterech samochodów osobowych. Jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Okoliczności i przebieg wypadku wyjaśniają policjanci z Olesna.

Do tego zdarzenia doszło 25 maja, około godz. 14.00 na DK-11 w Starym Oleśnie. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący renault kangoo zatrzymał się, aby przepuścić pojazdy jadące z przeciwnego kierunku. Za nim zatrzymał się również kierujący ciężarowym renault master. Wtedy na stojące pojazdy najechał ciężarowy renault, który po zderzeniu wypadł na lewy pas i tam zderzył się czołowo z jadącą w przeciwnym kierunku toyotą. Na nie najechały również jadące za toyotą, audi i bmw. Jak ustali mundurowi 36-latek kierujący ciężarówką prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Wszyscy uczestnicy karambolu byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący toyotą 36-latek, który został przetransportowany do szpitala. Aby wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii. Wyjaśnianiem okoliczności i przebiegu wypadku zajmą się teraz olescy śledczy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek. Warunki drogowe nawet wiosną bywają zmienne. Pamiętajmy zatem, aby prędkość i styl jazdy dostosować do panujących warunków na drodze.

 

  • Miejsce wypadku widoczne z nad dachu radiowozu. W tle rozbite dwa samochody ciężarowe, dwie osobówki, wóz bojowy straży pożarnej, ambulans oraz ludzie stojący na poboczu.
  • Jezdnia, dwa samochody ciężarowe, jeden po prawej stronie stoi przodem w przydrożnym rowie. Na środku jezdni stoi srebrny samochód z podniesiona pokrywą silnika. Obok niego stoją strażacy. Przy drodze tablica z napisem Powiat Olesno, Gmina Olesno.
  • Na pierwszym planie wózek do pomiaru odległości oraz elementy karoserii leżące na jezdni. W tle policjant prowadzący oględziny miejsca wypadku oraz rozbity samochód ciężarowy i dwa osobowe.
  • Miejsce wypadku. Na pierwszym planie trzy samochody osobowe. Jeden biały doszczętnie uszkodzony. Za nimi uszkodzony samochód ciężarowy i osobowy. Obok tych pojazdów strażacy.
  • Wrak białego samochodu.
  • Miejsce wypadku. Wrak białego samochodu. Policjant przykłada do niego taśmę mierniczą. W tle srebrny samochód z podniesioną pokrywa silnika oraz wóz bojowy straży pożarnej.
  • Na jezdni leżą elementy z rozbitych pojazdów oraz płachta czerwonego materiału. W tle srebrny samochód osobowy oraz uszkodzony tył ciężarówki.
  • Policjant w żółtej kamizelce  odblaskowej wykonuje szkic. Obok wraki dwóch pojazdów osobowych w tle samochód ciężarowy. Biały samochód osobowy ma wycięty słupek przy drzwiach po lewej stronie. Widać wnętrze samochodu, kurtyny powietrzne.
  • Miejsce wypadku. Na pierwszym planie samochód ciężarowy z rozbity przodem w tle samochód osobowy i tył samochodu ciężarowego. Na drodze porozrzucane elementy karoserii.
Powrót na górę strony