Aktualności

Mama policjantka - to brzmi dumnie

Data publikacji 26.05.2022

W codziennej służbie współpracują z mediami. Informują o najważniejszych wydarzeniach z regionu. Edukują i przypominają o bezpieczeństwie. To policjantki pełniące funkcję oficerów prasowych w naszym województwie. Kiedy odwieszają mundur, zaczyna się ich druga, równie ważna praca – bycie matką.

W naszym województwie funkcję oficera prasowego pełni 5 kobiet, z czego 3 to również mamy. Asp. Agnieszka Nierychła z Opola, sierż. sztab. Marta Kublin z Nysy oraz asp. Patrycja Kaszuba z Brzegu pełnią służbę w swoich jednostkach już od dłuższego czasu.

Na co dzień współpracują z dziennikarzami, gdzie informują za ich pośrednictwem o najważniejszych policyjnych akcjach, utrudnieniach na drogach czy też innych, ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach. Swojej pracy nie ograniczają tylko do tego. Niejednokrotnie edukują mieszkańców z zakresu obowiązujących przepisów czy też ostrzegają przed nowymi sposobami oszustw.

W swojej codzienności łączą więc te dwie, tak ważne społecznie funkcję. Bycie matką i policjantką. Jak same przyznają z uśmiechem, to jedyny rodzaj dodatkowej pracy, na który nie potrzebują zgody przełożonego.

  • Patrycja Kaszuba
  • Marta Kublin
  • Agnieszka NIerychła
Powrót na górę strony