Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 24.05.2022

Strzeleccy policjanci spotkali się z dziećmi i rodzicami z powiatu strzeleckiego, by porozmawiać o bezpieczeństwie najmłodszych podczas wakacyjnego wypoczynku. Podczas spotkania omawiane były tematy dotyczące spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zagrożenia, jakie występują podczas zabawy nad wodą i w lesie. Funkcjonariusze przedstawili sprzęt służbowy, z którym na co dzień pełnią służbę. Zaprezentowali również uczestnikom spotkania umiejętności psa policyjnego.

Już za miesiąc długo wyczekiwane wakacje. Policjanci już teraz przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego letniego wypoczynku. W ubiegłą sobotę strzeleccy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i ich opiekunami, by przypomnieć jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać najmłodszych podczas zabawy nad wodą oraz w lesie. Policjanci omówili jak zachowywać się podczas gier i zabaw terenowych oraz jak należy postępować w przypadku kontaktu dziecka z obcą osobą.

Mundurowi zaprezentowali uczestnikom spotkania sprzęt policyjny, z którego korzystają podczas codziennej służby. Przewodnik psa służbowego pokazał najciekawsze umiejętności policyjnego czworonoga oraz przypomniał jak należy się zachować w przypadku kontaktu z obcym zwierzęciem. Dorośli uczestnicy spotkania mieli możliwość skorzystania z alkogogli, by przekonać się jak nadmiernie spożyty alkohol wpływa na ich równowagę oraz odbiór otaczających bodźców.

  • Zdjęcie przedstawia prezentację policyjjnego radiowozu.
  • Zdjęcie przedstawia pokaz umiejętności psa służbowego
  • Zdjęcie przedstawia pokaz umiejętności psa służbowego
  • Zdjęcie przedstawia pokaz sprzętu policyjnego.
  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę, który pokonuje tor przeszkód korzystając z alkogogli.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta otoczonego dziećmi i opiekunami, który prezentuje umiejętności policyjnego psa służbowego.
Powrót na górę strony