Aktualności

Debata z brzeskimi studentami

Data publikacji 24.05.2022

Bezpieczeństwo w sieci było tematem debaty społecznej, która odbyła się w minioną sobotę. Policjanci z brzeskiej jednostki mówili o zagrożeniach jakie mogą spotkać każdego z nas i jak działają internetowi przestępcy. W debacie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniew Stanowski i prodziekan Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu dr Wojciech Ratajek.

Cyberprzestępcy w 99% przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku, gdyż tak jak nie uwierzymy, że w życiu realnym nikt obcy nie przekaże nam fortuny, tak samo w Internecie nie powinniśmy wierzyć w „nadzwyczajne okazje”! Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.

Mówiliśmy o tym jak przestrzegając kilku podstawowych zasad można ustrzec się przed przykrymi następstwami nieuczciwej aktywności różnych oszustów. Ważne aby zachować ostrożność podczas zakupów w sklepach internetowych, na aukcjach i chronić swoje dane personalne. Nie dajmy się zwieść tanim ofertom i nie klikajmy bezmyślnie w linki podesłane nam od osób podszywających się pod dostawców gazu i prądu, które informują o odcięciu energii w przypadku nie uregulowania rachunku. Podjęte podczas spotkania tematy możemy znaleźć poniżej w kompendium, które jasno nam mówi jak zadbać o własne finanse: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/199848,Kompendium-jak-nie-dac-sie-oszukac-w-Internecie.html. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://rf.gov.pl/jak-pomaga-rzecznik-finansowy/ gdzie dowiesz się jakie podjąć kroki w przypadku kradzieży pieniędzy z konta.

Spotkanie ze studentami było również dobrą okazją, by porozmawiać o planach zawodowych. Zachęcaliśmy do wybrania ścieki zawodowej w mundurze. Służba w Policji to stała i ciekawa praca, atrakcyjne zarobki, możliwość szkoleń i awansu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda służba w mundurze, skontaktuj się z nami a my odpowiemy na twoje pytania. Przybliżymy Ci jak wygląda służba policjantów prewencji, drogówki i kryminalnych. Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i wzbudzić zainteresowanie. Zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny z Zespołem ds. Kadr i Szkolenia KPP w Brzegu pod nr 47 86 334 68. Każdy może również skontaktować się z Zespołem Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu pod nr 47 86 42 150 i 47 86 42 151. Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony BIP KPP Brzeg, pod wskazanym linkiem dowiesz się więcej o procesie rekrutacji i pobierzesz niezbędne dokumenty http://bip.opole.kwp.policja.gov.pl/KWO/rekrutacja-do-sluzby-w.

  • studenci i prelegenci podczas spotkania
  • studenci i prelegenci podczas spotkania
  • studenci i prelegenci podczas spotkania
Powrót na górę strony