Aktualności

Nyscy policjanci na festynie charytatywnym

Data publikacji 23.05.2022

Każda okazja jest dobra do tego by nyscy policjanci mogli rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem włączyliśmy się w festyn charytatywny dla Kai zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Łambinowicach. Przy naszym stoisku na uczestników czekały materiały profilaktyczne, a najmłodsi skorzystali z okazji, by zobaczyć jak to jest za kierownicą radiowozu. Ponadto poznali umiejętności psa służbowego. Całą imprezę towarzyszyła nam maskotka policyjna Policuś.

Policjanci z Nysy postanowili wesprzeć swoją obecnością Festyn Charytatywny dla Kai w Łambinowicach. Kaja jest wesołą 12-latką, która zmaga się z cukrzycą typu I. Festyn miał pomoc w zbiórce na pompę insulinową. Każda okazja jest dobra, aby rozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie.

Spotkanie z mieszkańcami wykorzystaliśmy do tego by z najmłodszymi porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, a także podczas zabawy na podwórku. Najmłodszym przekazaliśmy kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni, a starszej młodzieży zakładki informujące o zasadach korzystania z elektrycznych hulajnóg .

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy, motor policyjny oraz ich wyposażenie. Jednak najwięcej uwagi skupił na sobie pies służbowy. Przy okazji pokazu policjant opowiedział dzieciom, jak należy zachowywać się i bronić podczas spotkania z bezpańskim oraz agresywnym psem. Oczywiście festyn nie odbyłby się bez najważniejszego i najbardziej rozchwytywanego policyjnego Policusia, który rozdał ulotki, zabawiał dzieci. Każdy chciał sobie zrobić z nim zdjęcie.

Powrót na górę strony