Aktualności

W obiektywie policyjnego drona

Data publikacji 23.05.2022

47 kontroli drogowych i 51 ujawnionych wykroczeń to efekt działań oleskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy udziale bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki wykorzystaniu policyjnego drona policjanci skutecznie wykrywali wykroczenia popełniane przez kierowców na obwodnicy Dobrodzienia.

To kolejne działania z udziałem policyjnego drona na terenie powiatu oleskiego. Działania skierowane były wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Tylko w przeciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 51 wykroczeń związanych przede wszystkim z nie stosowaniem się do znaku „STOP”.

Obiektyw drona tym razem monitorował skrzyżowania w obrębie obwodnicy Dobrodzienia. Kiedy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, bezzwłocznie przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który zatrzymywał wskazany pojazd do kontroli drogowej.

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

  • Policjant Ruchu drogowego spogląda w górę na bezałogowy statek powietrzny, w tle pole i niebo.
  • Policyjny motocykl i radiowóz, stoją na pasie do kontroli drogowej. Za nimi na jezdni policjant daje znak do zatrzymania dla nadjeżdżającego białego dostawczego pojazdu. W tle obszar rolniczy i drzewa.
  • Policjant daje znak do zatrzymania dla nadjeżdżającego ciemnego pojazdu osobowego.

Film start_drona.MP4

Pobierz plik start_drona.MP4 (format mp4 - rozmiar 2.14 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.84 KB
Powrót na górę strony