Aktualności

Mając 2,5 promila kierował 25-tonową ciężarówką

Data publikacji 18.05.2022

Wołczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego z naczepą, który kierował 25 tonowym zestawem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek do pokonania miał jeszcze ponad 100 kilometrów. Mężczyzna, stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lata więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w minionym tygodniu, kiedy to dyżurny kluczborskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który może prowadzić zestaw znajdując się pod działaniem alkoholu. Jak ustalono, kierowca znajdował się na terenie gminy Wołczyn. Funkcjonariusze szybko namierzyli pojazd i zatrzymali go w jednej z miejscowości gminy.

Jak się okazało ciężarową scanią z naczepą o łącznej wadze przekraczającej 25 ton, kierował 32-latek. Policjanci od kierującego pojazdem wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Kierowca „wydmuchał” 2,5 promila alkoholu i w takim stanie miał do pokonania jeszcze ponad 100 kilometrów!

Mieszkaniec powiatu opolskiego stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat więzienia.


 

Powrót na górę strony