Aktualności

Pijany 60-latek za kierownicą porsche

Data publikacji 18.05.2022

Kierowca porsche zlekceważył sygnały wydawane przez mundurowych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci niezwłocznie podjęli za nim pościg. W pewnym momencie 60-latek zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Już po chwili mężczyzna był w rękach policjantów. Okazało się, że mieszkaniec Opola miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W ostatni poniedziałek w godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego pojechał prowadzić kontrole do jednej z miejscowości w gminie Izbicko. W pewnym momencie policjanci zauważyli samochód, który poruszał się z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze wydali kierowcy porsche sygnały do zatrzymania się do kontroli, ten jednak go zlekceważył i dodatkowo zwiększył swoją prędkość omijając radiowóz. Mundurowi niezwłocznie podjęli za nim pościg.

Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca porsche zatrzymał pojazd i próbował uciekać pieszo w stronę lasu. Jego ucieczka nie trwała jednak długo. Mężczyzna już po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Kierowcą porsche okazał się 60-letni mieszkaniec Opola. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony