Stracili prawa jazdy za prędkość - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Stracili prawa jazdy za prędkość

Data publikacji 18.04.2017

Podczas świątecznego weekendu strzeleccy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek jadący volkswagenem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

Podczas świątecznego długiego weekendu policjanci z ruchu drogowego, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Jednym z nich był 42-letni kierowca osobowego volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Mieszkaniec powiatu gliwickiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego chevroleta miał kolejny mieszkaniec Śląska. 34-latek w Suchej pędził 106 km/h.

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 36-latka. Kierowca audi w Izbicku,  na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 101 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.