Aktualności

Z dziećmi na sportowo o bezpieczeństwie

Data publikacji 16.05.2022

Po raz kolejny prudniccy policjanci byli współorganizatorami „Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie” dla uczniów szkół podstawowych z gminy Prudnik. Zawody pod hasłem „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku. Dzieci zmagały się z testem wiedzy o bezpieczeństwie, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowały na specjalnym torze przeszkód.

Głównym celem zawodów było promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez propagowanie przepisów, a także zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

Do rywalizacji w turnieju przystąpili uczniowie klas IV i V ze szkół podstawowych z gminy Prudnik. Dzieci zmagały się z testem wiedzy o bezpieczeństwie, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowały na specjalnym torze przeszkód.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły  Podstawowej z Łąki Prudnickiej, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Prudniku, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance.

Turniej został zorganizowany przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Urzędu Miasta i Gminy Prudnik oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Prudniku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Po uśmiechach, który nieprzerwanie gościł na twarzach dzieci można stwierdzić, że był to miły, pełen atrakcji dzień, który dostarczył uczestnikom  zawodów wiele emocji, radości oraz zabawy.

  • dzieci udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach
  • dzieci rywalizują na torze przeszkód
  • dzieci rywalizują na torze przeszkód, policjantki nadzorują
  • dzieci rywalizują na torze przeszkód, policjantki nadzorują
  • grupowe zdjęcie uczestników turnieju
Powrót na górę strony