Zawody sportowe klas mundurowych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody sportowe klas mundurowych

Data publikacji 12.04.2017

Prudniccy policjanci włączyli się w organizację zawodów w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych. W konkursie wzięły udział klasy o profilu mundurowym. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn, w tym goście z Ukrainy. Zawodnicy i liczna publiczność mieli okazję zapoznać się z pracą mundurowych.

Emocji sportowych dostarczyli uczniowie szkół mundurowych z Opolszczyzny, oraz goście z Przykarpackiego Wojskowo-Sportowego Liceum Iwano-Frankowskiej Obwodowej Rady z Nadwiernej. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca a zawodników do walki zagrzewała maskotka opolskiej policji – „Policuś”.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w 4 konkurencjach. Jedna z nich, strzelanie z pistoletu GLOCK 17, została przeprowadzona na policyjnej strzelnicy. Uczniowie konkurowali w sprawnościowym torze przeszkód oraz rzucie granatem ćwiczebnym. Mieli okazję wykazać się także udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla prudnickich funkcjonariuszy była to również doskonała okazja aby promować swój zawód. Zainteresowani mogli zapoznać się między innymi z wyposażeniem policjantów do służby, zobaczyć pokaz wyszkolenia policyjnych psów służbowych czy przymierzyć strój ochronny wykorzystywany podczas zabezpieczeń zgromadzeń masowych.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynową zawodów:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Gogolinie

II miejsce – Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku

III miejsce – Zespół Szkół w Głogówku

IV miejsce – Przykarpackie Wojskowo-Sportowe Liceum Iwano – Frankowskiej Obwodowej Rady z Nadwiernej

V miejsce – Zespół Szkół w Tułowicach

  • zdjęcie z zawodów
  • zdjęcie z zawodów
  • zdjęcie z zawodów
  • zdjęcie z zawodów
  • zdjęcie z zawodów
  • zdjęcie z zawodów