Aktualności

Nietrzeźwy 57-latek zatrzymany

Data publikacji 11.05.2022

Policjanci z Olesna udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy osobowego volkswagena. 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wybrał się w trasę mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz oprócz wysokiej grzywny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 maja, kilka minut przed godziną 9.00 olescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Bodzanowice – Olesno ma jechać nietrzeźwy kierujący. Jednocześnie zgłaszający podał numery rejestracyjne oraz kolor i markę pojazdu.

Kilkanaście minut później, policjanci zatrzymali opisanego volkswagena w miejscowości Borki Małe. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy  woń alkoholu, a badanie alkosensorem pokazało, że 57-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty - niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i kierowania w stanie nietrzeźwości. Kierujący  przyznał się do winy.

Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pamiętaj!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Powrót na górę strony