Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki przywiózł z Czech

Data publikacji 12.04.2017

Głubczyccy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie ponad 40 gramów amfetaminy, która miała pochodzić z Czech. Teraz grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia.

W niedzielę, późnym wieczorem mundurowi na jednej z głubczyckich stacji paliw zauważyli osobowego opla. Czujność funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie kierowcy oraz pasażerów. Na widok radiowozu mężczyźni pośpiesznie opuścili pojazd. Policjanci postanowili skontrolować samochód jak i podróżujących. Wówczas jeden z nich odrzucił od siebie saszetkę, w której funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z białą substancją. Był to 18-letni mieszkaniec powiatu.

Jak pokazało badanie narkotesterem zabezpieczona substancja to 44 gramy amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki zostały przywiezione z Czech.

18-latek usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi teraz kara grzywny i pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Powrót na górę strony