Aktualności

IV edycja kampanii „Przyhamuj – życie przed Tobą!”

Data publikacji 10.04.2017

W Namysłowie odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach IV edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą!”. Policjanci wraz z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przekazali młodym ludziom informacje dotyczące zagrożeń związanych z agresją na drogach oraz lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Spotkanie odbyło się w auli liceum ogólnokształcącego nr 1 w Namysłowie. Kampania „Przyhamuj - życie przed Tobą” skierowana jest do młodzieży, która już posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, bądź też za chwilę takie nabędzie. Jej celem  jest przedstawienie młodym kierowcom zagrożeń wynikających z łamania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci oraz egzaminator z WORD Opole uwrażliwiali młodzież na odpowiednie zachowania za kierownicą. Na konkretnych przykładach opowiadali o konsekwencjach jazdy z nadmierną prędkością czy kierowania pod wpływem alkoholu. Prowadzący scharakteryzowali wypadki drogowe zaistniałe w ostatnim czasie i omówili ich przyczyny.

Uczniowie mieli także okazję zmierzyć swój czas reakcji za kierownicą oraz poćwiczyć  na fantomie udzielanie pierwszej pomocy pod okiem przedstawicieli straży pożarnej.

Na zakończenie spotkania licealiści poszerzyli wiedzę z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Partnerami w realizacji tego programu są: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Polski Związek Motorowy w Opolu oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania została pomyślana jako cykl spotkań z młodzieżą we wszystkich miastach powiatowych województwa opolskiego.

  • policjanci prowadzili pogadankę
  • policjanci prowadzili pogadankę
  • policjanci prowadzili pogadankę
  • policjanci prowadzili pogadankę
  • policjanci prowadzili pogadankę
  • policjanci prowadzili pogadankę
Powrót na górę strony