Aktualności

Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Data publikacji 25.04.2022

Prudniccy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „Patrz w Lusterka – Motocykle są wszędzie!”. Funkcjonariusze wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego oraz motocyklistami z Bractwa Motocyklowego w Głogówku przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo kierowców jednośladów.

W sobotę (23 kwietnia), przez blisko 2 godziny trwała akcja uświadamiająca kierowców o obecności motocyklistów na drodze. Prudniccy policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką się poruszali oraz czy dzieci przewożone były w fotelikach. Mundurowym towarzyszyli miłośnicy dwóch kółek z Bractwa Motocyklowego w Głogówku, którzy rozdawali kierowcom naklejki: "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie".

Funkcjonariusze w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Działania miały na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl na drodze jest słabiej widoczny. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie z lusterek, ponieważ jedno spojrzenie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

  • zdjęcie grupowe wszystkich osób biorących udział w działaniach. Więcej w opisie informacji. W tle radiowóz Inspekcji Transportu Drogowego.
  • policjantka przekazuje odblask dziecku, które siedzi w foteliku bezpieczeństwa.
  • policjantka oraz osoba z bractwa motocyklowego rozmawiaja z kierowca pojazdu zatrzymanym do kontroli
  • osoba należąca do bractwa motocyklowego nakleja specjalną naklejkę na tylną szybę samochodu
  • policjantka oraz członkowie bractwa rozmawiają z kierującym pojazdem zatrzymanym do kontroli
  • policjanci, funkcjonariusz inspekcji drogowej oraz członkowie bractwa rozmawiają z kierującym pojazdem zatrzymanym do kontroli
Powrót na górę strony