Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z rodzicami o narkotykach

Data publikacji 31.03.2017

Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami z gminy Głogówek, przekazał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Do szkolenia wykorzystano specjalną „walizkę narkotykową”.

Policjant  zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną, odbył cykl spotkań z rodzicami i nauczycielami ze szkół w gminie Głogówek. Celem spotkań było  przekazanie informacji  o zagrożeniach związanych z używaniem trujących substancji, jakimi są narkotyki i dopalacze oraz przedstawił algorytmy postępowania w przypadku ujawnienia tego typu substancji. Na potrzeby spotkania policjant wykorzystał tzw. walizkę narkotykową.

„Walizka narkotykowa” zawiera substancję, który wyglądają niemal identycznie, jak różnego rodzaju środki odurzające. Zawiera również urządzenia, które służbą do zażywania narkotyków - lufki, fajki, wagi czy młynki do mielenia suszu. Dzięki temu możliwe było pokazanie dorosłym, że przedmioty służące do zażywania narkotyków często przypominają przedmioty codziennego użytku, przez co dostęp do nich nie stanowi większego problemu.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał poradnik pn. „Informacje i wskazówki, jak uchronić dziecko przez uzależnieniem”, który stanowi dopełnienie informacji i problemów poruszanych na spotkaniu.

 

  • policjantka prowadzi pogadankę
  • policjantka prowadzi pogadankę
  • policjantka prowadzi pogadankę
Powrót na górę strony