Aktualności

Uciekał przed policją, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 21.04.2022

Kryminalni z Opola już po kilku minutach pościgu zatrzymali kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 32-latek wsiadł za kółko pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki.

Wczoraj (20 kwietnia) chwilę przed godziną 15:00 policjanci z komendy miejskiej ruszyli w pościg za kierowcą bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na wysokości ulicy Reymonta. Mężczyzna zignorował wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania się. Przyspieszył, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Nieodpowiedzialny kierowca łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Mundurowi nadali komunikat innym radiowozom o podejmowanym pościgu za kierującym BMW. W czasie ucieczki pirat drogowy łamał inne przepisy w ruchu drogowym, jechał pasem oddzielającym kierunki jazdy, chodnikiem przy przystanku autobusowym przy którym stała grupa osób.

Pościg za kierowcą trwał kilka minut. Mundurowi nie tracili drogowego pirata z oczu jadąc za nim w kierunku pobliskiego centrum handlowego. Kiedy zatrzymał pojazd i zaczął uciekać, w pościg za nim ruszyli nieumundurowani policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony.

Szybko okazało się, co było powodem jego zachowania. 32-letni mieszkaniec Kluczborka złamał obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego pojazd trafił na policyjny parking, a on sam usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonych środków karnych oraz niezatrzymania się do kontroli, które są przestępstwami zagrożonymi karą do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym, które popełnił w trakcie ucieczki.

Powrót na górę strony