Aktualności

Z narkotykami za kierownicą

Data publikacji 27.03.2017

W ręce policjantów wpadło 2 kierowców, przy których mundurowi znaleźli narkotyki. Pierwszy został zatrzymany podczas kontroli drogowej, natomiast kolejne zgłoszenie pochodziło od mieszkańca miasta. Kierowcom została pobrana krew do dalszych badań. Obaj muszą się teraz liczyć z zarzutami posiadania narkotyków, a w przypadku potwierdzenia badań, również z zarzutem kierowania pod ich wpływem.

Podczas minionego weekendu policjanci z Krapkowic zatrzymali 2 osoby podejrzane o posiadanie narkotyków.

19-letni kierowca samochodu terenowego został zatrzymany w Krapkowicach do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci nabrali podejrzeń, co do jego zachowania. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły, kiedy podczas jego sprawdzenia znaleźli woreczek z tabletkami extazy. Młodemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali już prawo jazdy.

Natomiast zgłoszenie o tym, że 22-letni kierowca golfa może jechać pod działaniem narkotyku policjanci otrzymali od jednego z mieszańców.  Mundurowi w zatrzymanym do kontroli samochodzie znaleźli marihuanę.

W związku z podejrzeniem, że obaj mogli znajdować się pod działaniem środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli krew do dalszych badań.  

Teraz zatrzymani  muszą się liczyć z zarzutem posiadania narkotyków. Po uzyskaniu wyników badania krwi mogą odpowiadać również za kierowanie pojazdem po ich użyciu. Za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

Powrót na górę strony