Aktualności

Podsumowanie działań "Bezpieczne opolskie obwodnice"

Data publikacji 15.04.2022

Policjanci opolskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne opolskie obwodnice’’. W akcję zaangażowana była również grupa ,,SPEED’’ w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Wspomagała nas także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddz. w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu. Co ważne, w tym dniu na terenie naszego województwa nie doszło do żadnego wypadku. Działania zostały zrealizowane w ramach akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj"

14 kwietnia z inicjatywy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu policjanci drogówki przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Bezpieczne opolskie obwodnice’’. W jej trakcie skontrolowali ponad 180 pojazdów, ujawnili blisko 170 wykroczeń i nałożyli 139 mandatów karnych. Dodatkowo zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, w tym 2 za zły stan techniczny pojazdu. Nasze działania skupiły się przede wszystkim na przeprowadzaniu kontroli w zakresie stosowania się do obowiązujących limitów prędkości, prawidłowego wyprzedania, zmianie pasa ruchu oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Na terenie woj. opolskiego łączna długość obwodnic wynosi blisko 160 km. Są to drogi krajowe i wojewódzkie obciążone dużym natężeniem ruchu co niestety przekłada się na zwiększoną liczbę zdarzeń. Tylko od 2020 roku doszło na nich do 49 wypadków i 630 kolizji drogowych. W wyniku tych zdarzeń 57 osób doznało poważnych obrażeń ciała, a 21 zginęło. Obwodnice to najczęściej proste drogi, gdzie wielu kierowców zapomina o przepisach ruchu drogowego doprowadzając często do poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Warto zauważyć, że w tym dniu nie doszło do żadnego wypadku drogowego na terenie naszego województwa. W działania włączyła się również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddz. w Opolu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu. Działania policjantów zostały zrealizowane w ramach akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj"

  • policjanci przeprowadzają kontrole drogowe
  • policjanci przeprowadzają kontrole drogowe
  • policjanci przeprowadzają kontrole drogowe
Powrót na górę strony