Policjanci udaremnili kradzież busa - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili kradzież busa

Data publikacji 25.03.2017

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi województwa dolnośląskiego, który usiłował włamać się do busa. 36-latek na widok policjantów próbował jeszcze uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali go na terenie pobliskich ogródków działkowych. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego w ręce policjantów wpadł w nocy 21 marca. To wtedy, funkcjonariusze patrolujący Namysłów zauważyli mężczyznę, który z przedmiotem w ręku, „kręcił” się przy jednym z samochodów. Po krótkiej obserwacji, policjanci zdecydowali o jego zatrzymaniu. Ten na widok interweniujących funkcjonariuszy zaczął uciekać w kierunku - znajdujących się w pobliżu - ogródków działkowych.

Na miejsce zdarzenia dyżurny skierował też kryminalnych. To oni w trakcie oględzin pojazdu zauważyli uszkodzone zamki w drzwiach od strony kierowcy i w tylnej klapie volkswagena transportera. Obecny na miejscu właściciel pojazdu straty oszacował na ponad 800 złotych.

Jeszcze tego samego dnia 36-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania do samochodu. Musi się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.