Gdy potrzebujesz pomocy
Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Każdy kto potrzebuje pomocy czy porady może się do niego zgłosić. To właśnie on utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Wprowadzony w życie program "Dzielnicowy bliżej nas" jeszcze bardziej ułatwia z nim kontakt.
Jesteśmy dla ludzi – z takim podejściem dzielnicowi rozpoczynają swoją codzienną służbę. W ich pracy chodzi przede wszystkim o to, żeby być bliżej społeczności lokalnej i nieść pomoc potrzebującym.
Jak mówi kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Brzegu asp. szt. Piotr Szkoda - ,,…dzielnicowi to policjanci, do których można się zwrócić o pomoc w sprawach zarówno indywidualnych jak i publicznych. Od zgłoszeń porządkowych - do przemocy w rodzinie. Jeśli otrzymują sygnał, że w którejś z rodzin dzieje się źle i występuje przemoc – natychmiast podejmują działania. W takich przypadkach dzielnicowy wszczyna procedurę Niebieskiej Karty, prowadzi ją i szuka pomocy dla rodziny wraz z innymi instytucjami zajmującymi się takimi problemami….”
To tylko niektóre z problemów z jakimi dzielnicowi spotykają się każdego dnia. Piotr Szkoda podkreśla, że służba dzielnicowych jest wymagająca i trudna. Policjanci nie raz wchodzą w rolę mediatora. Rozwiązują problemy rodzinne jak i sąsiedzkie nieporozumienia, gdzie jest wiele emocji. Są po to, aby w społeczności lokalnej żyło się spokojnie i dobrze. To dzielnicowi weryfikują zgłoszenia zauważone przez mieszkańców danego rejonu i naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie pomaga mundurowym szybko zareagować na zgłaszane zagrożenia.
Natomiast dzięki aplikacji "Moja Komenda" kontakt z dzielnicowym jest jeszcze prostszy. Zawsze kiedy potrzebujemy porady w rozwiązaniu problemu wystarczy wykręcić jego numer, aby szybko nawiązać kontakt.