Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy potrzebujesz pomocy

Data publikacji 24.03.2017

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Każdy kto potrzebuje pomocy czy porady może się do niego zgłosić. To właśnie on utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Wprowadzony w życie program "Dzielnicowy bliżej nas" jeszcze bardziej ułatwia z nim kontakt.

Jesteśmy dla ludzi – z takim podejściem dzielnicowi rozpoczynają swoją codzienną służbę. W ich pracy chodzi przede wszystkim o to, żeby być bliżej społeczności lokalnej i nieść pomoc potrzebującym.

Jak mówi kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Brzegu asp. szt. Piotr Szkoda - ,,…dzielnicowi to policjanci, do których można się zwrócić o pomoc w sprawach zarówno indywidualnych jak i publicznych. Od zgłoszeń porządkowych - do przemocy w rodzinie. Jeśli otrzymują sygnał, że w którejś z rodzin dzieje się źle i występuje przemoc – natychmiast podejmują działania. W takich przypadkach dzielnicowy wszczyna procedurę Niebieskiej Karty, prowadzi ją i szuka pomocy dla rodziny wraz z innymi instytucjami zajmującymi się takimi problemami….”

To tylko niektóre z problemów z jakimi dzielnicowi spotykają się każdego dnia. Piotr Szkoda podkreśla, że służba dzielnicowych jest wymagająca i trudna. Policjanci nie raz wchodzą w rolę mediatora. Rozwiązują problemy rodzinne jak i sąsiedzkie nieporozumienia, gdzie jest wiele emocji. Są po to, aby w społeczności lokalnej żyło się spokojnie i dobrze. To dzielnicowi weryfikują zgłoszenia zauważone przez mieszkańców danego rejonu i naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie pomaga mundurowym szybko zareagować na zgłaszane zagrożenia.

Natomiast dzięki aplikacji "Moja Komenda" kontakt z dzielnicowym jest jeszcze prostszy. Zawsze kiedy potrzebujemy porady w rozwiązaniu problemu wystarczy wykręcić jego numer, aby szybko nawiązać kontakt.

Powrót na górę strony