Aktualności

Dzielnicowi rozmawiają z uchodźcami

Data publikacji 13.04.2022

W minionym tygodniu, na spotkaniu zorganizowanym w gminie Prószków, policjanci od spraw profilaktyki rozmawiali o bezpieczeństwie z uchodźcami. Tam, obywatele Ukrainy mieli okazję dowiedzieć się o występujących zagrożeniach, obowiązujących przepisach i zasadach funkcjonowania na terenie naszego kraju. Uczestnicy otrzymali także pomocne informatory i ulotki.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Opolu, w ramach realizacji działań profilaktycznych, spotkali się z uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie gminy Prószków. Spotkanie miało charakter edukacyjno-integracyjny.

W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili zagrożenia, z którymi obcokrajowcy mogą zetknąć się podczas pobytu na terytorium naszego kraju. Szczególną uwagę zwrócili na problematykę dyskryminacji, handlu ludźmi oraz przestępstw popełnianych z nienawiści na tle różnic narodowościowych lub wyznaniowych.

Uczestnicy mogli zapoznać się z pakietem informatorów i ulotek w języku ukraińskim zawierających porady i ważne numery kontaktowe do instytucji pomocowych.

Powrót na górę strony