Aktualności

Podsumowanie działań ,,Bezpieczna DW 409’’

Data publikacji 11.04.2022

To już kolejne działania policjantów z opolskiej grupy SPEED. Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę powiat opolski oraz krapkowicki i drogę wojewódzką nr 409. Podczas jednodniowych działań policjanci zatrzymali ponad 80 kierowców, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z kolei 9 kierowców straciło uprawnienia za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

9 kwietnia funkcjonariusze z opolskiej grupy SPEED zaangażowali się w kolejne już działania pn. „Bezpieczna DW 409’’. W trakcie prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na prawidłowe wyprzedzanie, udzielanie pierwszeństwa pieszym czy też na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów.

Podczas jednodniowych działań policjanci zatrzymali ponad 80 kierowców, którzy popełnili wykroczenia na drodze. Głównie związane one były z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. W ponad 70 przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne, w pozostałych były to pouczenia lub skierowanie wniosku o ukaranie do sądu. 9 kierowców straciło uprawnienia do kierowania za znaczne przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jak pokazują policyjne statystyki, takie działania są bardzo potrzebne. Na wymienionej drodze wojewódzkiej przebiegającej przez powiat krapkowicki i strzelecki, tylko w ostatnim czasie doszło do kilku bardzo poważnych w skutkach wypadków drogowych, w tym śmiertelnych. Przypominamy - brawura, agresywne zachowania i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to tylko niektóre z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy – noga z gazu.

Powrót na górę strony