Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowała kolizję - wylegitymowała się podrobionym prawem jazdy

Data publikacji 21.03.2017

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniej mieszkance powiatu brzeskiego. Kobieta posługiwała się podrobionym dokumentem prawa jazdy. Wpadła podczas kolizji, którą spowodowała. Teraz jej sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Dyżurny brzeskiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z informacji wynikało, że chodzi o niegroźną kolizję. Policjanci pojechali na miejsce i zajęli się sprawą. Mundurowi ustalili, że kierująca volkswagenem wykonując manewr skrętu w prawo nie zachowała ostrożności i uderzyła w prawidłowo jadącą toyotę.

Jak podczas każdej z takich interwencji, mundurowi zbadali trzeźwość kierujących i sprawdzili uprawnienia. Obie kobiety były trzeźwe. Jednak podczas sprawdzania dokumentów, uwagę mundurowych zwróciły prawo jazdy okazane przez kierującą volkswagenem. Funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń, co do autentyczności dokumentu. Ich przypuszczenia bardzo szybko się potwierdziły. Kobieta w ogóle nie posiadała uprawnień, a te którymi się posługiwała były podrobione.

Zatrzymana to 38-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. Usłyszała już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Grozi jej teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają skąd kobieta pozyskała podrobiony dokument. 38-latka odpowie również za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Powrót na górę strony