Aktualności

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 05.04.2022

St. asp. Łukasz Borończyk oraz sierż. sztab. Joanna Daszkiewicz z krapkowickiej policji, odwiedzili seniorów w domach dziennego pobytu w Zdzieszowicach. W czasie spotkania policjanci przekazali informacje o zagrożeniach czyhających na osoby starsze ze strony oszustów. Poruszyli również tematy innych niebezpieczeństw, z którymi możemy spotkać się na co dzień, zarówno w domu jak i na ulicy.

4 kwietnia, w domach dziennego pobytu w Zdzieszowicach, odbyły się kolejne spotkania z naszymi seniorami. Tematem wiodącym była ogólnie pojęta tematyka bezpieczeństwa.

Policjanci, kolejny już raz, ostrzegali przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" czy "na policjanta". Opowiadali o metodach socjotechniki używanych przez przestępców, aby oszukać osoby starsze i samotne.

Funkcjonariusze podkreślali, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności całego życia. Przypomnieli również, o funkcjonujących w internecie aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Z ich pomocą w łatwy sposób możemy zgłosić niepokojące nas sytuacje, czy też odnaleźć najbliższą jednostkę Policji.

Takie spotkania są potrzebne, gdyż oszuści w naszym regionie są cały czas aktywni. Dlatego pamiętajcie rozmawiać z seniorami czy też osobami samotnymi o zagrożeniach z jakimi mogą sie spotkać.

 

 

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
Powrót na górę strony