Aktualności

Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego potrącenia

Data publikacji 04.04.2022

Policjanci z Brzegu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem na obwodnicy Brzegu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca mercedesa potrącił 51-latka, który w miejscu niedozwolonym przechodził przez jezdnię. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, natomiast pieszym przypominamy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym.

2 kwietnia około godziny 20.10 na drodze krajowej 94 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący mercedesem potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym mężczyznę. Niestety 51-latek zginął na miejscu. Do późnych godzin nocnych, na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Naszym zadaniem teraz jest ustalenie szczegółowych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Ponadto od piątku na drogach w naszym powiecie odnotowaliśmy aż 5 kolizji. Do jednej z nich doszło w piątek popołudniu na drodze wojewódzkiej nr 401. Wówczas 41-latek kierujący audi nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z kierowcą mercedesa. W wyniku zderzenia mercedes wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dodatkowo odpowiedzialny za zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania wobec czego został skierowany na niego wniosek do sądu o ukaranie.

Również w ten weeken policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w sobotę, kilka minut przed godziną 22:00. Wówczas funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta zgłaszający ujął kierowcę skody. Z jego relacji wynikało, że podejrzewany może być nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy przebadali 26-latka na zawartość alkoholu. Kierujacy skodą w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Drugi z kierowców został zatrzymany dzisiaj nad ranem przez policjantów z Lewina Brzeskiego. 20-letni kierowca renault w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego użytkownika. Bez względu na to czy jesteśmy kierowcami samochodów, jednośladów czy pieszymi na każdym spoczywa obowiązek stosowania się do przepisów i zachowania szczególnej ostrożności.  Apelujemy do pieszych apelujemy o szczególna ostrożność. Wychodząc po zmroku pamiętajmy o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki, opaskom, kamizelkom czy latarkom dajemy kierowcy możliwość dostrzeżenia nas w miejscu gdzie widoczność jest ograniczona, w szczególności poza terenem zabudowanym.

  • uszkodzone w zdarzeniach pojazdy
  • uszkodzone w zdarzeniach pojazdy
  • uszkodzony w zdarzeniu pojazd
  • uszkodzone w zdarzeniach pojazdy
  • uszkodzone w zdarzeniach pojazdy
  • uszkodzony w zdarzeniu pojazd
Powrót na górę strony