Zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” już w Opolu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” już w Opolu

Data publikacji 16.03.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu oraz Państwowa Straż Pożarna organizują zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. W akcję włączył się również Opolski Urząd Wojewódzki, a patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystkich chętnych zapraszamy w piątek, w godzinach 10.00-14.00 na ul. Oleską 95.

W najbliższy piątek (17 marca), w godzinach od 10.00 do 14.00, na terenie SPPP w Opolu, przy ul. Oleskiej 95 - odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Do udziału w zbiórce krwi zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego województwa. Celem przedsięwzięcia jest między innymi, promowanie krwiodawstwa oraz szerzenie idei ratowania życia ludzkiego. Bo krwi, może potrzebować każdy z nas.

Byliśmy już między innymi w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu. Teraz czas na Opole, gdzie zostanie podstawiony „Krwiobus” - autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi. W tym dniu, nie zabraknie również policjantów z Opola, którzy w kwietniu 2016 roku założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy SPPP w Opolu. Klub cały czas się powiększa i liczy już 34 osoby. Są wśród nich m.in. pracownicy cywilni policji oraz żołnierze. Jest także jedna kobieta. Od początku działalności klubowicze oddali blisko 50 litrów krwi – tego najcenniejszego daru jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi. W okresie jego działalności już 6 członków zostało odznaczonych brązową odznaką- zasłużony honorowy dawca krwi.

Aby uatrakcyjnić to wydarzenie, policjanci ruchu drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu oraz sekcji antyterrorystycznej pokarzą swoje wyposażenie jakie wykorzystują w codziennej służbie. Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei krwiodawstwa.

  • plakat promujący akcję
  • plakat promujący akcję