Aktualności

Akcja „Przemów”

Data publikacji 15.03.2017

Jak kruche jest ludzkie życie, jak ważne prawidłowe zachowanie kierowcy na drodze, a także o konsekwencjach spowodowanych wypadków mogły się wczoraj przekonać dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami”, która stała się doskonałym pretekstem do rozmowy z najmłodszymi o prawidłowych zachowaniach na drodze. Dzięki emitowanym spotom profilaktycznym młodzi ludzie uzmysłowili sobie, że to my wszyscy musimy reagować widząc chociażby kierowcę z telefonem przy uchu.

Wczoraj, w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami” który powstał na podstawie książki autorstwa Marcina Szczygielskiego. Film opowiada o konsekwencjach wypadku drogowego. Wcześniej młodzież obejrzała krótkie spoty profilaktyczne, które również uświadomiły im, ile może kosztować chwila nieuwagi czy roztargnienia na drodze.

Podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu uzmysłowił młodym ludziom, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi zachowywać się odpowiedzialnie, bo błędy popełnione na drodze niestety często kosztują kogoś życie czy zdrowie.

Wśród emitowanych spotów edukacyjnych znalazł się również materiał wyprodukowany przez fundację Opolska Jazda oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP w Opolu traktujący o bezpieczeństwie pieszych pt. "Bezpieczny pieszy to świadomy pieszy". Spójrz.

Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją „Akogo?” oraz firmą TFP Sp. z o.o. z Warszawy, którzy są głównymi organizatorami przedsięwzięcia, materiał profilaktyczny trafi teraz do młodzieży na Opolszczyźnie. Projekcja filmu będzie poprzedzana pogadanką policjantów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  • Akcja „Przemów”
  • policjant prowadzi pogadankę
  • policjant prowadzi pogadankę
  • policjant na spotkaniu z młodzieżą
  • Akcja „Przemów”
  • Akcja „Przemów”
Powrót na górę strony