Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samoobsługowy alkomat w brzeskiej jednostce

Data publikacji 13.03.2017

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu - insp. Zbigniew Dychus podpisał umowę z Panem Jerzym Wrębiakiem – Burmistrzem Brzegu dotyczącą użyczenia sprzętu. Mowa tu o alkomacie, który władze Brzegu zakupiły ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Brzegu - Jerzego Wrębiaka, Komenda Powiatowa Policji w Brzegu dysponuje nowym alkomatem. Urządzenie znajduje się w holu komendy. Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażanie się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Pan Komendant odbierając urządzenie podkreślił, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na opolskich drogach. Zanim usiądziemy za kierownicą, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości - by nie doszło do tragedii - warto z niego skorzystać!

Przypominamy!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰  to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie

- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰  to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.

  • nowy alkomat
  • nowy alkomat
  • nowy alkomat
Powrót na górę strony