Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawa jazdy za prędkość

Data publikacji 13.03.2017

W miniony weekend prudniccy i strzeleccy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek jadący passatem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

Podczas minionego weekendu policjanci z Prudnika, w miejscowości Stare Kotkowice, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Jednym z nich był 20-letni kierowca osobowego passata, który w terenie zabudowanym jechał 122 km/h. Mieszkaniec gminy Głogówek przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 36-letni mieszkaniec  powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Mężczyzna również passatem pędził 115 km/h. W trzecim przypadku 38-latek kierujący bmw jechał 106 km/h.

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 2 kierowców w powiecie strzeleckim. Tam w Jemielnicy, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, 24 i 28-latek przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Powrót na górę strony