Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podrobioną odzieżą na miejskim targowisku

Data publikacji 10.03.2017

Zarzut sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi usłyszało dwoje obywateli Bułgarii. Do tej sprawy kryminalni zabezpieczyli 70 sztuk odzieży. Poszkodowani swoje straty wycenili na blisko 80 000 złotych. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia oraz przepadkiem zabezpieczonych przedmiotów.

Policjanci ze Strzelec Opolskich ustalili, że na miejskim targowisku sprzedawana jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów.

Kryminalni pojechali we wskazane miejsce. Tam, zatrzymali 26-letnią obywatelkę Bułgarii, w chwili, gdy ta oferowała nielegalny towar do sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli 70 sztuk odzieży. To między innymi dresy, koszulki oraz bluzy. Firmy, których znaki towarowe zostały podrobione, swoje straty wyceniły na blisko 80 000 złotych.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć również mąż 26-latki. Para usłyszała już zarzut wprowadzenia do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi, do którego się przyznała.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia oraz przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

  • policjanci przy zabezpieczonych przedmiotach
  • policjanci przy zabezpieczonych przedmiotach
  • policjanci przy zabezpieczonych przedmiotach
Powrót na górę strony