Aktualności

Wpadła chwilę po kradzieży

Data publikacji 23.03.2022

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 29-letnią kobietę podejrzaną o kradzież. Chwilę wcześniej miała wejść do mieszkania 75-latka i zabrać jego laptopa. Po wszystkim wróciła do swojego mieszkania, gdzie po chwili zapukali policjanci. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. Dodatkowo okazało się, że kobieta jest poszukiwana i na kolejny wyrok poczeka w więzieniu.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że faktycznie doszło do włamania, a z mieszkania 75-letniego mężczyzny skradziono laptopa.

Jeszcze tego samego dnia nasi policjanci ustalili, że za kradzieżą z włamaniem stoi 29-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Funkcjonariusze odwiedzili kobietę w jej mieszkaniu. Okazało się, że zdążyła już sprzedać swój łup. Policjanci odzyskali jednak skradzione mienie i zwrócili je właścicielowi.

W związku z popełnionym przestępstwem kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi jej za to kara nawet do 10 lat więzienia. Dodatkowo 29-latka okazała się osobą poszukiwaną i była już wcześniej karana za podobne przestępstwa. Na decyzję sądu oczekiwać będzie w zakładzie karnym.

Powrót na górę strony