Aktualności

Policjanci z grupy SPEED w akcji

Data publikacji 21.03.2022

Kierowca opla na obowiązującej "pięćdziesiątce" pędził z prędkością 117 km/h, a kierujący peugeotem na tej samej drodze przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Ich niebezpieczną jazdę zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED. Tym razem „ciężka noga” to wydatek 1 000 oraz 2 000 złotych oraz utrata prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Obaj kierujący otrzymali także po 10 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W niedzielne przedpołudnie (20 marca) ) po godzinie 11.20 w miejscowości Kocury, na drodze wojewódzkiej nr 901, policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy opla. 28-latek w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 117 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że spieszył się na ryby. W tym przypadku pośpiech kosztował kierowcę 2 000 złotych mandatu, 10 punktów karnych oraz zatrzymanym prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Niespełna pół godziny później na tej samej drodze, w miejscowości Malichów 42-latek kierujący peugeotem, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h, za co policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo  został ukarany wg nowego taryfikatora mandatem w wysokości 1 000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

  • Widok z policyjnej kamery wideorejestratora. Jezdnia, pasy ruchu rozdzielone podwójną linia ciągłą, dwa samochody podczas manewru mijania. W lewym dolnym narożniku wyświetlona prędkość 101,5 km/h.
  • Widok z kamery wideorejestratora. Jezdnia, przejście dla pieszych, za nim ciemny samochód osobowy. W lewym dolnym narożniku wyświetlona prędkość 117,8 km/h.
Powrót na górę strony