Aktualności

Podejrzany o liczne włamania do piwnic

Data publikacji 21.03.2022

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 30-latka, podejrzanego o liczne włamania do piwnic. Mężczyzna miał ukraść między innymi elektronarzędzia, czy też akcesoria wędkarskie z 20 pomieszczeń. Został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Mieszkańcowi Kluczborka grozi teraz do 10 lat więzienia.

Na przełomie stycznia i lutego br., do kluczborskich policjantów zaczęły docierać informacje o serii włamań do piwnic. Nieznany sprawca plądrował pomieszczenia w blokach na terenie Kluczborka, zabierając wszystko co wartościowe. Sprawą zajęli się kluczborscy kryminalni, którzy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta.

W trakcie przeszukania jego mieszkania, kryminalni ujawnili skradzione z piwnic łupy, między innymi: elektronarzędzia, akcesoria wędkarskie oraz inne wartościowe przedmioty. Łączna wartość strat jakie oszacowali pokrzywdzeni, to blisko 3 000 złotych. Odzyskane mienie powróciło już do właścicieli.

Zebrany przez śledczych materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie 20 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Teraz mieszkańcowi Kluczborka grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 


 

  • uszkodzony skobel zapięcia z piwnicy
  • uszkodzone drzwi z piwnicy
  • zakładane na ręce kajdanki
Powrót na górę strony