Aktualności

Policjanci ze strzeleckiej komendy pomagają Ukraińcom

Data publikacji 11.03.2022

Policjanci i pracownicy cywilni ze Strzelec Opolskich, Zawadzkiego i Leśnicy zorganizowali zbiórkę rzeczy dla osób walczących na Ukrainie. Zebrane dary stanowiły symbol solidarności z ludźmi walczącymi o niepodległość swojego kraju oraz chęć pomocy w zaistniałym kryzysie. Zgromadzone wyposażenie taktyczne, artykuły spożywcze oraz materiały opatrunkowe zostaną przewiezione na granicę polsko-ukraińską i przekazane osobom, które pozostały na Ukrainie.

Słowa „Pomagamy i chronimy” dawno nie miały tak wielkiego znaczenia jak w chwili obecnej. Policjanci codziennie wspierają naszych wschodnich sąsiadów w sytuacji kryzysowej jaka panuje w ich kraju. Funkcjonariusze zabezpieczają przejazdy osób uciekających z kraju, pomagają bezpiecznie lokować się w wyznaczonym miejscach, pilnują  ładu i porządku na granicy oraz wspierają rzeczowo osoby walczące przebywające na Ukrainie.

Strzelecka komenda również uczestniczy w działaniach pomocowych dla Ukrainy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni ze Strzelec Opolskich, Zawadzkiego oraz Leśnicy zorganizowali zbiórkę niezbędnych rzeczy dla osób walczących za wschodnią granicą. Wśród zgromadzonych darów znalazły się latarki, odzież termiczna, koce oraz wyposażenie taktyczne. Nie zabrakło również artykułów spożywczych z długim terminem przydatności, wody oraz materiałów opatrunkowych. Zebrane przedmioty zostaną przewiezione na granicę polsko-ukraińską i przekazane osobom, które zostały na Ukrainie.

  • Zdjęcie przedstawia zbiórkę rzeczy, zorganizowana dla osób walczących na Ukrainie.
  • Zdjęcie przedstawia zbiórkę rzeczy, zorganizowana dla osób walczących na Ukrainie, w tle policyjny radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawia policjnata, pakującego wodę do radiowozu.
  • Zdjęcie przedstawia odzież termalną.
  • Zdjęcie przedstawia zgromadzone latarki oraz baterie.
  • Zdjęcie przedstawia zebrane materiały opatrunkowe.
Powrót na górę strony