Aktualności

Ukarany mandatem w wysokości 4000 zł i 20 punktami karnymi

Data publikacji 04.03.2022

Policjanci z krapkowickiej grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowca citroena, 43-latek na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 123km/h, dodatkowo wyprzedzając na przejściu dla pieszych. Drugi jechał z prędkością 108km/h. W nowym taryfikatorze nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze!

Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi zauważyli kierującego citroenem, który jadąc 123km/h przekroczył dwukrotnie dopuszczalną prędkość w miejscowości Pietna. Dodatkowo, mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych.

Według nowego taryfikatora, 43-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 4000 zł, a jego konto zasiliło 20 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego za przekroczenie prędkości o 73km/h na obszarze zabudowanym stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Drugi kierujący, jadąc drogą wojewódzką 423 w miejscowości Obrowiec jechał z prędkością 108km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". 52-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 zł.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimpowa, zmienna aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Film Nadmierna prędkość kierującego citroenem

Opis filmu: Nadmierna prędkość kierującego citroenem

Pobierz plik Nadmierna prędkość kierującego citroenem (format mp4 - rozmiar 1.93 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.62 KB
    Transkrypcja citroen
Powrót na górę strony