Aktualności

Zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 03.03.2022

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Bierawa podejrzanego o nielegalną uprawę marihuany. W trakcie przeszukania znaleźli w jego domu blisko 20 krzewów konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn ustawa przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu ustalili, że w domu jednego z mieszkańców gminy Bierawa znajduje się nielegalna plantacja marihuany.

W trakcie przeszukania domu 29-letniego mężczyzny, kryminalni znaleźli w piwnicy specjalnie przygotowane, wyizolowane pomieszczenie, w którym znajdowało się 18 krzewów konopi indyjskich. Aby kontrolować należyty wzrost roślin, 29-latek wykorzystał do uprawy narkotyku specjalistyczne lampy oraz wentylację.

Mężczyzna został zatrzymany, a krzewy konopi oraz przedmioty wykorzystywane do ich uprawy zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 29-latkowi postawiono zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości konopi innych niż włókniste, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci zlikwidowali plantację konopi
  • policjanci zlikwidowali plantację konopi
  • policjanci zlikwidowali plantację konopi

Film VID-20220224-WA0000_083656_0_.mp4

Opis filmu: plantacja konopi

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony