Aktualności

Kolejni kierowcy ukarani wysokimi mandatami

Data publikacji 28.02.2022

Mimo, że od blisko dwóch miesięcy obowiązuje nowy taryfikator, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy rażąco lekceważą przepisy drogowe. Przykładem tego jest zachowanie 32-letniego kierowcy opla, który wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych. Strzeleccy policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w kwocie 4.000 zł. Apelujemy do kierowców o rozwagę. Twoja brawura może kosztować czyjeś zdrowie a nawet życie!

Od początku roku obowiązuje nowy taryfikator przewidujący wysokie kary za popełnione wykroczenia drogowe. Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, niezastosowanie się do znaku pionowego „STOP” czy przekroczenie prędkości o 30 km/h to tylko kilka naruszeń prawa, za które grozi wysoki mandat karny. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Strzelecka drogówka zauważyła w Wierchlesiu samochód, który wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na skrzyżowaniu. Policjanci natychmiast zatrzymali opla do kontroli. Kierowcą pojazdu okazał się 32-letni mężczyzna. Za rażące łamanie przepisów drogowych kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 4.000 zł.

W Kalinowicach 27-letnia kobieta kierowała audi w obszarze zabudowanym z prędkością 84 km/h. Kierująca została zatrzymana do kontroli przez strzeleckich policjantów i ukarana mandatem karnym w wysokości 800 zł.

Z kolei kilka dni temu, w m. Niwki, 38-letni kierowca pędził w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „ pięćdziesiątce” z prędkością 107 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł.

Nieustannie przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że tylko odpowiedzialne i zgodne z prawem zachowanie pozwoli wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Powrót na górę strony