Aktualności

Działania ,,Bezpieczny powiat opolski’’

Data publikacji 25.02.2022

W najbliższą sobotę (26 lutego) policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na terenie powiatu opolskiego wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny powiat opolski’’. W działania zaangażowane będą radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Pod specjalnym nadzorem policjantów będą kierowcy jadący ze znaczną prędkością.

Podczas akcji funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszać się będą kierowcy oraz na tych, którzy w sposób rażący łamią obowiązujące przepisy. To także kontrola sposobu przewożenia pasażerów, w tym bezpiecznego przewożenia dzieci. Każda kontrola drogowa będzie również wiązać się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowcy.

Dlatego apelujemy o ostrożność i bezpieczną, rozważną jazdę! Pamiętajmy że stosując się do przepisów drogowych, dbamy nie tylko o własne zdrowie i życie, ale również innych użytkowników dróg. Kilka kilometrów na godzinę mniej na prędkościomierzu naszego auta, może uratować komuś życie i pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu.

Powrót na górę strony