Aktualności

Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z Policją

Data publikacji 25.02.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą Mojej Komendy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją.  Mieszkańcy powiatu brzeskiego chętnie z niego korzystają, a świadczy o tym liczba zgłoszeń odnotowanych w 2021 r. Blisko 700 zgłoszeń, które dotyczyły m.in. przekraczania dozwolonej prędkości,  spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, niszczenia mienia i dzikich wysypisk. Dzięki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/IMAPLITE/KMZBPUBLIC.HTML mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

Drugim z narzędzi, które ułatwia kontakt z Policją jest aplikacja Moja Komenda. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można się skontaktować ze swoim dzielnicowym. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Moja Komenda zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów, rewiórów dzielnicowych i posterunków w Polsce. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, aby wskazała trasę do najbliższej jednostki Policji. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnym wybranej komendy.

  • w dłoni telefon komórkowy, z grafiką aplikacji Moja Komenda
  • Zrzut Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, po lewej stronie kategorie zgłoszeń, pod spodem napis - jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś złego zareaguj i odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • w dłoni telefon komórkowy, z grafiką aplikacji Moja Komenda
Powrót na górę strony