Aktualności

Pijany kierowca rozbił auto na drzewie

Data publikacji 24.02.2022

Nieprawidłowe wyprzedzanie, nadmierna prędkość i... ponad pół promila alkoholu w organizmie, to najprawdopodobniej przyczyny groźnego zdarzenia drogowego. Jednak 23-latek z powiatu kluczborskiego może mówić o wielkim szczęściu. Samochód, którym kierował, po uderzeniu w drzewo rozpadł się na dwie części, a on o własnych siłach opuścił wrak. 23-latek stracił już prawo jazdy. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

W środę, 16 lutego około godz. 15.30, policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym na trasie Uszyce- Byczyna (DW nr 487).

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 23-latek z powiatu kluczborskiego, podczas wyprzedzania renaulta kangoo uderzył w niego bokiem. Następnie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Siła uderzenia była tak duża, że samochód rozpadł się na dwie części. Badanie alkomatem pokazało, że kierujący miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Kierowca mercedesa z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a kierującemu renaultem 47-latkowi nic się nie stało.

23-latek stracił już prawo jazdy. Usłyszy także zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co oprócz wysokiej grzywny grożą mu dwa lata więzienia. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętaj!

 • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

 • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

 • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

 • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

 • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

 • Miejsce wypadku drogowego. Na pierwszym palnie policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi. W tle wóz bojowy straży pożarnej oraz ludzie. Po prawej stronie na poboczu wywrócony na bok wrak samochodu.
 • Wrak samochodu leży na boku po prawej stronie drogi. Obok niego stoi ambulans i wóz bojowy straży pożarnej.
 • Wrak samochodu leży na boku po lewej stronie drogi. Obok niego stoi strażak w hełmie ochronnym. W tle policyjny radiowóz i wóz bojowy straży pożarnej.
 • Po prawej stronie drogi drzewo z uszkodzoną korą w tle wrak samochodu na leżący na boku. Po lewej stronie drogi stoi policyjny radiowóz za nim dwa wozy bojowe straży pożarnej i grupa ludzi.
 • Wrak samochodu na poboczu drogi oparty dachem na drzewach. W tle wóz bojowy straży pożarnej i strażacy.
 • Droga przy niej leżący na poboczu po dwóch stronach rozerwany na dwie części wrak samochodu
Powrót na górę strony