Aktualności

Przekroczył dopuszczalną prędkość i kierował samochodem pomimo zakazu - był poszukiwany

Data publikacji 22.02.2022

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o blisko 40 km/h. Dodatkowo, 26-latek był poszukiwany i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz najbliższe dwa i pół roku spędzi w więzieniu. Odpowie także za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

19 lutego w godzinach wieczornych, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki podczas kontroli prędkości na ul. Przyjaźni, zatrzymali kierowcę peugeota, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał niemal 90 km/h.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że 26-letni kierowca był poszukiwany. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do aresztu gdzie spędzi kolejne dwa i pół roku. Nie ominie go również kara za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Za ten czyn dodatkowo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony