Aktualności

Za zbyt szybką jazdę zostali ukarani wysokimi mandatami

Data publikacji 21.02.2022

Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety wciąż zbyt wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy. Takim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg – zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Dla nieodpowiedzialnych kierowców nie ma taryfy ulgowej. W miniony weekend przekonało się o tym aż 4 kierowców, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

W minioną sobotę podczas służby policjanci z brzeskiej drogówki, kontrolowali ruch na wojewódzkiej 401. Z naszych obserwacji wynika, że na tej trasie dochodzi do nieodpowiedzialnych i agresywnych zachowań kierowców. To powoduje wiele niebezpiecznych, a także tragicznych w skutkach zdarzeń.

Tego dnia tuż przed godziną 11:00 na obwodnicy Grodkowa policjanci zatrzymali kierowcę opla. Powodem kontroli było znaczne przekroczenie prędkości przez 29-latka. Mężczyzna w miejscu gdzie obowiązuje 90 km/h jechał blisko 170 km. Dozwoloną prędkość przekroczył prawie o 80 km/h.  Mieszkaniec województwa dolnośląskiego został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W ten sam weekend na drogach powiatu brzeskiego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. W tych przypadkach również nie było taryfy ulgowej. Cała trójka stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarani surowymi mandatami karnymi w wysokości 1 500 złotych, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów.

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia kierowców, którzy łamią prawo drogowe. Zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że Ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

Powrót na górę strony