Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń oraz papierosy

Data publikacji 18.02.2022

Kluczborscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podjęli wspólne działania z funkcjonariuszami opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Efektem ich pracy było zabezpieczenie 30 kg. krajanki tytoniowej oraz 900 szt. gotowych papierosów. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości około 25 000 złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Zatrzymanemu do sprawy mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Kluczborscy kryminalni ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu kluczborskiego może znajdować się nielegalny susz tytoniowy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Wczoraj tj. 17 lutego, kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania, które doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia blisko 30 kg. Krajanki tytoniowej, 900 szt. gotowych papierosów oraz sprzętu służącego do ich wytwarzania.

W związku ze sprawą zatrzymano 75-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego, który przyznał się do zarzucanych czynów. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, ponieważ jak wynika ze wstępnych szacunków, uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu około 25 000 złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn 75-latkowi może grozić wysoka kara grzywny oraz do 3 lat więzienia.

 

  • worki z tytoniem
  • wiadro wypełnione do pełna tytoniem
  • liście tytoniu
Powrót na górę strony