Aktualności

Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 18.02.2022

Policjanci z oleskiej drogówki namierzyli kierujących, którzy w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość - na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali 110 i 120 km/h. Oboje ostali ukarani wysokimi mandatami i stracili swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Jazda z nadmierną prędkością to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleskiej komendy codziennie patrolują drogi powiatu aby przeciwdziałać agresywnym zachowaniom na drodze.

W środę ( 15 lutego) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 53 latka, który w miejscowości Młyny Droga Krajowa 43, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 110 km/h. Następnego dnia w miejscowości TurzaDroga Krajowa 46, policjanci zatrzymali do kontroli 34 latka jadącego audi z prędkością 120 km/h. Oboje, stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, otrzymali również wysokie mandaty, według nowego taryfikatora to 1 500 i 2 000 złotych, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Powrót na górę strony