Aktualności

Zatrzymani na gorącym uczynku włamania

Data publikacji 16.02.2022

Prudniccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn na gorącym uczynku włamania i kradzieży elementów metalowych. Śledczy powiązali ich z jeszcze innymi przestępstwami do których doszło na terenie gminy Biała. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia. Na poczet grożących kar funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o wartości ponad 20 000 złotych.

10 lutego, tuż po godzinie 3:00 w nocy dyżurny policji w Prudnik otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego na terenie gminy Biała. Interweniujący na miejscu policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 2 mężczyzn, którzy kradli elementy metalowe. Część łupu została już przez nich wyniesiona i załadowana do pojazdu, którym przyjechali. Zatrzymani mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku 23 i 46-lat trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyźni odpowiedzialni są również za inne włamania i kradzieże do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy. Łupem sprawców padały głównie elementy metalowe oraz narzędzia. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli blisko 20 gramów amfetaminy, która należała do starszego z mężczyzn.

Mieszkańcy powiatu brzeskiego usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Teraz grozi im do 10 lat więzienia. Na poczet grożących kar funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o wartości ponad 20 000 złotych.

Powrót na górę strony