Aktualności

Zatrzymany za liczne włamania

Data publikacji 11.02.2022

Policjanci z Głubczyc zatrzymali 32-latka niemal na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. Mężczyzna podejrzany jest o liczne włamania i kradzieże. Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 20 000 złotych. Zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Późnym wieczorem, 8 lutego, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał informację o włamaniu na teren jednej z posesji na ternie miasta. Natychmiast na miejsce skierował patrol policji. Niestety, przed ich przybyciem włamywacz uciekł z miejsca. Jednak dzięki policyjnym ustaleniom, m.in. z zapisu z monitoringu, udało się ustalić rysopis podejrzewanego oraz kierunek w którym uciekł. 

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Podczas przeczesywania pobliskiego terenu w pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę ukrywającego się w zaroślach. Okazał się nim  32-letni mieszkaniec gminy Głubczyce. Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że 32-latek podejrzany jest o liczne włamania i kradzieże do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Głubczyc. Po oszacowaniu strat przez poszkodowanych okazało się, że łupem mężczyzny mogło paść ponad 20 000 złotych. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Powrót na górę strony