Aktualności

Uciekał - był poszukiwany

Data publikacji 10.02.2022

Policjanci ruchu drogowego kluczborskiej policji w pościgu zatrzymali 22-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku. Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi mu teraz kolejne 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego ujawnili kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilku chwilach kierowca renaulta zjechał w polną drogę a następnie porzucił pojazd, kontynuując ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego już po kilkudziesięciu metrach ujęli uciekiniera.

Jak się okazało, zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odbycia karę w wymiarze półtora roku pozbawienia wolności.

Zatrzymany usłyszał zarzut niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, za co grozi mu kolejna kara nawet do 5 lat więzienia. 22-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę.

 

Powrót na górę strony